"Wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo Chrystusa."

 

Rz 10,17

07 października 2018

Kurs Nowe Życie - 5-7 października 2018

Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Dz 2.1-2

 

W piątkowe popołudnie „Domus Mater” krakowskich Księży Sercanów, zaczął wypełniać się uczestnikami kursu „Nowe Życie”.

To pierwszy taki kurs organizowany przy sercańskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie. Nie dziwi więc wyjątkowe podekscytowanie ekipy prowadzących i mnożące się w głowach uczestników pytania i ciekawość. Wkoło czuć dyskretny powiew Ducha Świętego, Jego zapraszający, ale nie narzucający charakter.

 

Sala wypełniona. Jest około pięćdziesięciu osób. Organizatorzy ze Szkoły Nowej Ewangelizacji Najświętszego Serca Jezusowego z Bełchatowai Krakowa, wraz z Najważniejszym – Jezusem - Tym, który nas znalazł i przyprowadził tutaj – rozpoczynają te wyjątkowe trzy dni rekolekcji, które nie są podobne do żadnych innych.

 

Cały kurs, nie wchodząc w szczegóły, jest bardzo intensywny. Pierwszy, piątkowy dzień jest szczególnym wyzwaniem, bo większość osób przyjechała prosto z pracy. Daje się odczuć zmęczenie, ale „owoce”, które jawią się coraz bliżej, są tak piękne, że z każdą chwilą przybywa dwa razy więcej sił i energii, niż jej ubyło.

 

Sobota, choć najdłuższa, mija najszybciej. Idealnie dobrane bloki kursu i brak zbędnego czasu, powodują wielkie nasycenie Bożą Łaską. Kulminacją jest wieczorne, wyjątkowe spotkanie.

W taki sposób dotarliśmy do niedzieli. Ostatni dzień. Po ludzku smutno, bo chciało by się naciągnąć czas. Zostać jeszcze, oddychać pełną piersią i żyć pełnią życia.

 

I tu właśnie ukazuje się wielka Miłość Boża. Pora zdradzić „tajemnicę” tego kursu. Otóż, on się nie kończy! Wychodząc od Księży Sercanów, w drodze do domów… kurs, a właściwie jego „owoce” - trwa nadal. Napełnieni Duchem Świętym, ożywieni w wiarze, jesteśmy zaproszeni do pielęgnowania i rozwijania osobistej i osobowej relacji z Jezusem Chrystusem.  On daje nam miejsce wzrostu - Kościół. W Kościele znajdujemy pokarm - Jezusa w Eucharystii, w Słowie, w sakramencie pokuty i pojednania. On tworzy z nas wspólnotę uczniów.

 

Jeśli poszukujesz wspólnoty – zapraszamy Cię na spotkania Szkoły Nowej Ewangelizacji Najświętszego Serca Jezusowego w Krakowie–Płaszowie (ul. Saska 2 C) w każdy wtorek o godz. 19:00. Najbliższy Kurs prowadzony przez naszą SNE odbędzie się w Bełchatowie w dniach 26-28 października 2018 roku.