O NAS

POCZĄTKI
Początek wspólnoty datujemy na 20.03.2018. Był to dzień, w którym po raz pierwszy nasz Pan Jezus Chrystus zgromadził kilkadziesiąt osób w Płaszowskiej sali w budynku Domus Mater po seminarium odnowy wiary- "Źródła wiary", które miały miejsce w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie. Nie wiedzieliśmy wtedy, że za niedługo to miejsce stanie się dla nas drugim domem i że jak wielu z nas powtarza będziemy żyć od wtorku do wtorku.

Z wielką wdzięcznością patrzymy na ten czas, w którym wszystko się zaczęło, szczególnie wobec ks. Michała Tabaka SCJ, który założył wspólnotę i przez pierwsze ponad 2 lata pełnił funkcję lidera i opiekuna duchowego oraz wspólnoty Galilea z Krakowa, która głosiła dla nas podczas seminarium.

 

NAZWA WSPÓLNOTY
Początkowo wspólnota przejęła nazwę od wspólnoty SNE Najświętszego Serca Jezusowego z Bełchatowa, którą założył ks. Michał kilka lat wcześniej.

 

KURS NOWE ŻYCIE
Rozpaleni mocą Ducha Świętego szybko zapragnęliśmy nie tylko czerpać ale i działać dla Boga, stąd w dniach 5-7 października 2018r. odbyły się pierwsze rekolekcje ewangelizacyjne kurs Nowe Życie, które współorganizowaliśmy z ww. wspólnotą z Bełchatowa, od której członków mogliśmy się uczyć. Był to niesamowity czas łaski, w którym poznaliśmy, że Pan chce działać również przez nas.

 

ZMIANY
Po ponad 2 latach posługi nasz ksiądz opiekun decyzją prowincjała księży Sercanów został skierowany do posługi w Holandii, a naszą wspólnotę przejął pod swoje skrzydła ks. Dariusz Lewczak SCJ.

 

NOWA DROGA, NOWE IMIĘ
Współpraca z księdzem Dariuszem zaowocowała przede wszystkim oficjalnym wstąpieniem na drogę rozwoju Szkół Nowej Ewangelizacji św. Andrzeja poprzez podpisanie umowy partnerskiej ze wspólnotą SNE Jezusa Zmartwychwstałego z Gliwic w dniu 8.01.2021. Współpraca ta została nawiązana już pod nową nazwą naszej wspólnoty, która została dana nam i potwierdzona wielokrotnie przez Pana Boga - Serce Boga. Nowej nazwie towarzyszyło też nowe logo wspólnoty czyli krzyż sercański z odchodzącymi od niego na wszystkie strony promieniami, który w środku ma fragment wykresu EKG oznaczający, że nasz Bóg żyje. Był to dla nas czas otrzymania od Boga naszej tożsamości.

Współpraca z ks. Dariuszem nie trwała długo, gdyż po roku został skierowany do posługi Proboszcza w niedalekich Stadnikach.

 

NOWY OPIEKUN I PIERWSZY LIDER ŚWIECKI
Z racji na zaistniałe okoliczności wspólnota została przekazana przez ks. Proboszcza Zenona Siedlarza kolejnemu opiekunowi - ks. Szczepanowi Bysiek SCJ. Był to również czas, w którym po modlitwie i rozeznaniu dnia 29.06.2021 po raz pierwszy został wybrany lider świecki, którym została Sylwia Palonek.

Niedługo potem w dniu 27.09.2021 oficjalnie przejęliśmy kurs Nowe Życie od wspólnoty SNE Jezusa Zmartwychwstałego z rąk ks. Artura Sepioło z Gliwic.

 

WIZJA
Po trwających wiele miesięcy modlitwie, poście i rozeznawaniu grono odpowiedzialnych wraz z liderem i opiekunem duchowym spisało wizję naszej wspólnoty, która jest dla nas inspiracją i kierunkiem działania. Wizja została po raz pierwszy odczytana przez całą wspólnotę w dniu 29.03.2022, w którym świętowaliśmy IV urodziny wspólnoty.

 

WTOREK o 19:00
Obecnie spotykamy się w każdy wtorek o godzinie 19:00 w sali należącej do przyległego do kościoła Domus Mater przy ul. Saskiej 2c. Spotykamy się wzorem pierwszych chrześcijan, aby słuchać Słowa, które przemienia nasze życie, uczyć się wprowadzać Słowo w czyn, stawać w Bożej obecności na modlitwie i posługiwać w mocy Ducha Świętego, aby świat poznał jak wspaniały jest Bóg i jak wiele miłości i łaski płynie z Jego serca.

"Wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo Chrystusa."

 

Rz 10,17